SNA TIPPEK
SNA TIPPEK
Íme néhány ötlet, hogy felkészült legyél!

Környezetbarát tippek

Ha téged is fogalalkoztat a környezettudatosság vagy csak szeretnéd unokiád számára is megőrizni a valódi havas pályákat, vess egy pillantást a fenntarthatóság jegyében összeállított tippeinkre. 

Kaja tippek

A hegyen gyakran kevés időnk van a főzésre, ezért összeszedtünk nektek pár egyszerű, de nagyszerű kaja ötletet. Pillanatok alatt elkészül, így bőven marad időd síelni és a bulira készülődni.

1. Zabkása: nagyon egyszerű, gyors és laktató reggeli. A hozzávalókat biztosan be tudod szerezni a helyi boltban és nagyobb mennyiségben is elkészíthető. Ennek biztosan örülni fog az egész csapat!

2. Pestós tészta: a leggyorsabb és legfinomabb ebéd tippünk. Egy zacskó tészta, egy konverv pestó és kész is! Pro tipp: bolondítsd meg egy kis baconnel!

3. Zacskós leves és tészta végtelen mennyiségben: a bőröndben mindig elfér egy pár zacskós leves, ami nagyon jól fog jönni a hideg Les Deux Alpes-i napokon. 

Fashion tippek

Vastag kabát és sínadrág adott, de mit vegyél fel az esti buliba?

A szórakozóhelyig vezető út fagyos, így minden esetben öltözz melegen! Mi biztosítjuk, hogy a buliban legyen lehetőséged leadni a kabátod és a pulcsid, így a meleg rétegek alatt nyugodtan viselj valami lazábbat, bulisabbat.

Mi az amire még szükséged lehet?

Az a tuti, ha a bikinit és a jelmezeket sem felejtitek el! Hiszen több szálláson wellnessre is van lehetőségetek, illetve a pályán is hasznukat vehetitek!😉

Hogyan kerüld el a másnaposságot?

Az egyik legnagyobb kihívás a Snowattacken, hogy bírd a másnapi síelést egy kiadós bulizás után. Ehhez elengedhetetlen, hogy szem előtt tartsd a következő tippeket:

  1. Az alapozás előtt mindenképp egyél! Célszerű a zsírosabb és lassabban felszívódó ételeket választani.
  2.  Ne keverd az italokat! Igyekezz egy este, csak egyféle alkoholt fogyasztani.
  3. Egyél többször az este/éjszaka folyamán!
  4. 1-1 pohár ital között igyál egy pohár vizet, vagy gyümölcslevet!

Forrás: szilveszter.hu

Bőrápolás

Bőrünk védelme télen a pályákon is fontos. Leginkább arcunk és kezünk bőrfelülete van kitéve a hideg, a szél és a magas UV-sugárzás károsító hatásának. Több ötletet hoztunk nektek, amire, ha odafigyeltek akkor a bőrötök nagyon hálás lesz: 

  1. Próbáljatok meg nem vizes alapú krémeket használni napközben, hiszen a hidegben belefagyhat a bőrbe és ezzel komoly károkat okoz. Térjetek át inkább a zsírosabb változatokra!
  2. Használjatok napvédő készítményeket még mielőtt elindultok a pályákra, hiszen minél magasabban vagytok annál nagyobb UV-sugárzásnak teszitek ki magatokat. A legjobb, ha minden csúszás előtt újrakenitek!
  3. Mindig legyen a zsebetekben egy jóminőségű ajakápoló, ami meggátolja, hogy az ajkaitok teljesen kiszáradjanak. Képzeljétek már vannak olyanok, amelyek UV védelmet is nyújtanak! Próbáljatok meg ilyet keresni 😊

Mozgás tippek 

Azok számára, akik rendszeresen sportolnak a síszezonon kívül is nem lesz nagy fáradtság az egész napos csúszkálás. Azonban, ha Te kifejezetten csak a téli sportok kedvelője vagy, azt ajánljuk számodra, hogy utazás előtt 1-1,5 hónappal kezdj el felkészülni a rád váró megpróbáltatásokra. Ez lehet akár futás, kerékpározás, vagy bármilyen olyan gyakorlat, ami edzi a törzs és a láb izmait. Így több esélyed lesz, hogy elkerüld az első csúszás utáni izomlázat! 😀  

Emellett fontos megemlítenünk a mindennapi, közvetlen csúszás előtti mozgást is! Itt azért nem valami extrán fárasztó gyakorlatra gondolunk, de mindenképp jó, hogyha előre bemelegíted izmaidat mielőtt nekivágsz a pályarendszerek fölfedezéséhez. Elég egy röpke 5-10 perces minden testrészed átmozgató gyakorlatsor és már indulhatsz is!

Utazós tippek

Tudjuk, hogy a legtöbbetek már tapasztalt utazó, de mindig érdemes pár szót rászánni, hogy tényleg minden zökkenőmentesen menjen. 

  1. Ha autóval tervezel nekivágni az útnak mindenképp jó, ha ezek a dolgok megtalálhatóak a csomagtartódban: hólánc, jégoldó és jégkaparó, egyészségügyi doboz, téli szélvédőmosó folyadék, vontatókábel és bika kábel. Emellett nem árt, hogyha plédeket is bekészítetek, illetve az enni és innivaló készletet is folyamatosan töltitek. Jól jön néhány extra nasi, ha az ember dugóba keveredik!
  2. Ha a buszos utazás mellett döntöttél jó, ha komfortosan vágsz neki a hosszú útnak! Ajánljuk a melegítő és pulcsi kombinációt, illetve egy kényelmes nyakpárnát, amiken jókat szunyókálhatsz az éj leple alatt. Tanácsos néhány nasit és szendvicset is elcsomagolni, hiszen a megállási lehetőségek limitáltak. Éppen ezért mi a helyetekben a tömény italokra fókuszálnánk és a sört, bort mellőznénk! 😉  

Pakoló tippek 

Valószínűleg ebben a témakörben is van elég jártasságotok, ám minden évben találkozunk meglepő esetekkel, amelyek lassítják az elindulást is. Ennek elkerülése érdekében összeszedtünk pár hasznos tanácsot: 

  • Sajnos a buszok raktere korlátozott, ezért fontos, hogy a bőröndötök a megadott méretű és súlyú legyen (43 x 27 x 61 cm, amely maximum 18 kg lehet)
  • A legalapvetőbb tartozékaitok (pénztárca, igazolványok/útlevél, telefon, powerbank, enni-innivaló, gyógyszerek) mindenképp egy hátizsákba/kistáskába kerüljenek fel veletek a buszra (Vigyázzatok, a táskáitok ne haladják meg az 5kg-ot)!
  • Ha bármi olyan egyéb dolog lenne, amire szükséged van utazás során (legyen az pl egy laptop vagy extra pulcsi) semmiképp se a bőröndödbe helyezd, hogy indulás előtt ne ezzel kelljen bíbelődni.